Łódź Podwórko Szekspira

Posted by

Łódzkie podwórka nie należą do najprzyjemniejszych miejsc w tym mieście, są przeważnie obdrapane, obskórne i często służą jako miejsca spożywania tanich trunków. Przy ulicy Piotrkowskiej jest już z tym dużo lepiej, gdyż kryją one często klimatyczne knajpki i sklepiki. Czy mogą być też atrakcją turystyczną? Oczywiście, pierwsze szlaki przetarł „Pasaż Róży” – https://grupabiwakowa.pl/pasaz-rozy-w-lodzi. Kolejnym takim miejscem, za które wzięli się artyści jest podwórko przy ulicy ul. Więckowskiego 4.

Miejsce to zwane jest „Podwórkiem Szekspira”, to dzieło kontrowersyjnego artysty Wojciecha Siudmaka. Tutejsza instalacja zajmuje 350 m kw i składa się z 260 elementów ceramicznych, umieszczonych na wewnętrznej elewacji podwórka. Początek temu osobliwemu miejscu dały dwa obrazy Siudmaka – „Narodziny Dnia” i „Ptaki w raju”. Malowanie obrazów zajęło artyście rok, a dalsza praca nad ich przeniesieniem na łódzkie podwórko około 9 miesięcy. Przeniesieniem obrazów na ceramikę i umieszczenie ich na elewacji zajęła się Grupa Tubądzin.

GPS: 51.77234, 19.455

Nawiguj: https://goo.gl/maps/76XRGXkGP77msdX46

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply