Łotwa – Park Gaujas – Skalupe

Posted by ania
No votes yet.
Please wait...

Bardzo przyjemne pole, które odkryliśmy, jak GPS przez około 12 km drogi szutrowej rzekomo prowadził nas do innego polecanego na Grupie Biwakowej miejsca (w jaki sposób planował nas tam doprowadzić przez rzekę pozostanie już zawsze jego tajemnicą).

Pole na wysokim brzegu rzeki Gauji, w zalesionym terenie. Bardzo strome schodki to zejście do wody. Jest dużo niezadaszonych ławek, miejsce na ognisko, zadaszona wiata – staja do spania w przypadku deszczu, toaleta, palenisko.

Miejscowi ostrzegali nas, że kąpiel w tej rzece jest bardzo niebezpieczna ze względu na nurt, wiry i niestabilne podłoże.

Miejsce zupełnie odludne (choć byliśmy w środku tygodnia w sierpniu), czasem rzeką przepływają pontony/kajaki – popularna rzeka spływowa, więc pechowo można trafić na większy spęd.

Bardzo słaby zasięg telefonów komórkowych i brak internetu.

W okolicy drewniana przeprawa promowa w Ligatne. Warto także udać się ścieżką zgodnie z biegiem rzeki by zobaczyć skalisty przeciwległy brzeg rzeki.

Ciężko określić faktyczny dojazd, bo nasz mógł nie być optymalny, jechaliśmy dość długo drogą szutrową, jednak niekłopotliwą. Końcówka to już bardziej wyboista droga gruntowa ale osobówki i kampery powinny sobie poradzić.

GPS: 57.25712, 25.06088

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GfB6wy7dBD52

Dodała: Blandyna Anna Lewińska

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/ i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply