Łotwa – Park Gaujas – Skalupe

Posted by

Bardzo przyjemne pole, które odkryliśmy, jak GPS przez około 12 km drogi szutrowej rzekomo prowadził nas do innego polecanego na Grupie Biwakowej miejsca (w jaki sposób planował nas tam doprowadzić przez rzekę pozostanie już zawsze jego tajemnicą).

Pole na wysokim brzegu rzeki Gauji, w zalesionym terenie. Bardzo strome schodki to zejście do wody. Jest dużo niezadaszonych ławek, miejsce na ognisko, zadaszona wiata – staja do spania w przypadku deszczu, toaleta, palenisko.

Miejscowi ostrzegali nas, że kąpiel w tej rzece jest bardzo niebezpieczna ze względu na nurt, wiry i niestabilne podłoże.

Miejsce zupełnie odludne (choć byliśmy w środku tygodnia w sierpniu), czasem rzeką przepływają pontony/kajaki – popularna rzeka spływowa, więc pechowo można trafić na większy spęd.

Bardzo słaby zasięg telefonów komórkowych i brak internetu.

W okolicy drewniana przeprawa promowa w Ligatne. Warto także udać się ścieżką zgodnie z biegiem rzeki by zobaczyć skalisty przeciwległy brzeg rzeki.

Ciężko określić faktyczny dojazd, bo nasz mógł nie być optymalny, jechaliśmy dość długo drogą szutrową, jednak niekłopotliwą. Końcówka to już bardziej wyboista droga gruntowa ale osobówki i kampery powinny sobie poradzić.

GPS: 57.25712, 25.06088

Dodała: Blandyna Anna Lewińska

Zobacz na pełnej mapie Łotwa – Park Gaujas – Skalupe

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply