Mały wodospad w Martin Brod

Posted by

Mały Wodospad na rzece Una w Martin Brod to kolejna, po Wielkim Wodospadzie kaskada w tej miejscowości. Leży on w Bośni i Hercegowinie i chroniony jest w ramach Parku Narodowego Una. Znajdziemy go w pobliżu ujścia rzeki Unac do Uny i Wielkiego Wodospadu. Razem z nim tworzy kompleks wodospadów o długość 800 metrów a różnica poziomów na nich wynosi 54 metry. Zwiedzanie Wielkiego Wodospadu jest odpłatne i kosztuje 2 KM od osoby, Mały Wodospad zwiedzamy za darmo. Uwaga na mapach Google Mały wodospad jest źle oznaczony tuż poniżej mostu, owszem są tam też kaskady, ale to nie wspomniany wodospad, nasz znajduje się za mostem pośród zabudowań wioski.

W Martin Brod warto też zobaczyć:
Wielki wodospad – https://grupabiwakowa.pl/veliki-vodopad-na-uni-martin-brod,
Kanion rzeki Unac – https://grupabiwakowa.pl/kanion-rzeki-unac,
Monastir Rmanj – https://grupabiwakowa.pl/monastir-rmanj,
Jaskinie trawertynowe – https://grupabiwakowa.pl/jaskinie-trawertynowe-w-martin-brod.

GPS: 44.48789, 16.13929

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XxQzLSSgtQsnULmW9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply