Mănăstirea Saon

Posted by

Klasztor Saon, znajduje się w rumuńskiej Dobrudży, w Delcie Dunaju, około 11 km na zachód od Tulcea. Pierwsi mnisi przybyli tu w czasach osmańskich, prawdopodobnie w 1846 roku. Założyli tu pustelnię i wznieśli niewielką kaplicę. Jednak około 1905 roku pustelnię strawił pożar, ale nie tknął świątyni, był to znak, że jednak w tym miejscu powinien być klasztor. W 1909 roku Biskup Nifon Niculescu zarządził budowę nowego kościoła, miał to być murowana cerkiew z trzema wieżami. Budowla powstawała długo, gdyż najpierw przerwała ją I wojna Światowa, a potem trzęsienie ziemi w 1940 roku. W końcu, w 1959 roku kościół został konsekrowany. Dziś klasztor można zwiedzać, zachowały się tu stare budynki klasztorne, a nawet drewniany wiatrak. Cerkiew może trochę mało ciekawa z zewnątrz zachwyca pięknym wnętrzem.

GPS: 45.21688, 28.54264

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ZDoFv3LSXG52

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply