Manufaktura porcelany Herend

Posted by

„Herend” to znak i nazwa najlepszej węgierskiej porcelany , cenionej na całym świecie. W miasteczku Herend na skraju Lasu Bakońskiego znajduje się manufaktura i muzeum porcelany. Nazwa manufaktura może być myląca bo zakład zatrudnia ok 1000 osób, ale większość prac wykonywana jest tradycyjnie ręcznie. Zakład produkcyjny powstał w latach trzydziestych 19 wieku. W połowie tegoż wieku zdobył już światową renomę jako dostawca porcelany na dwór Habsburgów. Tajemnica klasy porcelany z Herend, leży w paście do formowania i tradycji ręcznego artystycznego zdobienia i kształtowania. Podstawowy surowiec glinka, sprowadzana jest z Francji. Muzeum obejmuje zbiory od połowy 19 wieku do lat siedemdziesiątych 20 wieku. Część współczesną i manufakturę zwiedza się osobno.

GPS: 47.13195, 17.75363

Nawiguj: https://goo.gl/maps/6u4WX2ykdK3jK7DF7

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply