MAPA MIEJSC BIWAKOWYCH

Do wszystkich prezentowanych w grupie miejsc stworzona jest mapa OSM. Dostęp do mapy jest nieograniczony, może z niej korzystać każdy. Dla osób które rozwijają mapę i dodają miejsca dostępna jest wersja PREMIUM mapy. (więcej na ten temat w zakładce opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/

Przy prezentacji miejsc biwakowych postarajmy się podać jak najwięcej informacji – wskazówki dojazdu, jakość drogi, współrzędne GPS (format Google), region, województwo, możliwość rozpalenia ogniska, inne udogodnienia (wiaty, ławy, woda…) oraz stopień trudności dojazdu przyczepą lub camperem. Jeżeli pamiętacie lub korzystaliście to warto dodać informacje o zasięgu GPS i jakości internetu, np T-mobile LTE lub EDGE.

Formularze do dodawania różnego rodzaju miejsc samodzielnie znajdziecie tutaj: https://grupabiwakowa.pl/dodaj-add/

Opisy powinny być gramatyczne i z polskimi znakami, bez emotoikonek (emotoikonki generują błąd przy pobieraniu punktów z mapy).

Na mapie umieszczamy tylko punkty ze zdjęciem obrazującym miejscówkę, a nie atrakcje wokół. Zdjęcia muszą być wasze, lub musicie mieć zgodę na ich publikację w grupie. Każde zdjęcie w internecie jeżeli nie jest oznaczone, że ma licencję typu free, jest chronione prawem autorskim. Zamieszczając zdjęcia miejscówek w grupie wyrażacie zgodę na ich publikację na mapach Google na stronie Grupy Biwakowej oraz na powiązanych z nimi aplikacjami mobilnymi. Jeżeli już decydujecie się na udział w naszej mapie, musicie mieć świadomość, że opuszczając grupę, wasze miejsca i zdjęcia zostają w/w miejscach i nie usuwamy ich na wasze żądanie.  Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wasze zdjęcia, jeżeli naruszają czyjeś prawa autorskie.

Do jednego miejsca dodajemy max. 6 zdjęć.

Jeżeli nie macie współrzędnych GPS to można użyć mapy Google i zaznaczyć miejsce na mapie i odczytać współrzędne. Miejsca bez danych GPS i bez zdjęcia miejsca nie będą zamieszczane na mapie.

Do korzystania z mapy w telefonie lub tablecie z systemem Android przygotowujemy aplikację mobilną (w budowie) wersję testową można już pobrać tutaj – https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.grupabiwakowa.camping_places

Dla użytkowników systemu iOS przygotowaliśmy lekką wersję responsywnej mapy. Wystarczy zrobić sobie skrót na pulpicie telefonu do adresu https://grupabiwakowa.pl/free-camping-places/

Punkty z mapy można sobie zaimportować i wgrać do urządzenia GPS tylko w wersji PREMIUM. Oprócz miejsc biwakowych na mapie nanosimy campingi, atrakcje turystyczne i miejsca, gdzie bezpłatnie możemy uzupełnić wodę, zrzucić szarą wodę i ścieki.