MAPA MIEJSC BIWAKOWYCH

Do wszystkich prezentowanych w grupie miejsc stworzona jest mapa Google. Dostęp do mapy jest ograniczony, mogą go uzyskać osoby, które zaprezentują w grupie min. 3 miejsca biwakowe, lub 3 atrakcje turystyczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do naszej mapy jest konto w usłudze Google. Aby uzyskać dostęp do mapy trzeba przysłać prywatną wiadomość do administratora grupy: www.facebook.com/iras72, podać ilość dodanych miejsc i swój adres e-mail powiązany z usługą Google. Po dodaniu adresu do mapy, grupowicz otrzyma na skrzynkę pocztową link z dostępem do mapy. Mapa jest widoczna tylko gdy jesteśmy zalogowani w Google.

Przy prezentacji miejsc biwakowych postarajmy się podać jak najwięcej wskazówek dojazdu, współrzędne GPS (format Google), region, województwo, lokalizację na mapie, możliwość rozpalenia ogniska, inne udogodnienia (wiaty, ławy, woda…) oraz stopień trudności dojazdu przyczepą lub camperem. Jeżeli pamiętacie lub korzystaliście to warto dodać informacje o zasięgu GPS i jakości internetu, np T-mobile LTE lub EDGE.

Opisy powinny być gramatyczne i z polskimi znakami, bez emotoikonek (emotoikonki generują błąd przy pobieraniu punktów z mapy).

Na mapie umieszczamy tylko punkty ze zdjęciem obrazującym miejscówkę. Zdjęcia muszą być wasze, lub musicie mieć zgodę na ich publikację w grupie. Każde zdjęcie w internecie jeżeli nie jest oznaczone, że ma licencję typu free, jest chronione prawem autorskim. Zamieszczając zdjęcia miejscówek w grupie wyrażacie zgodę na ich publikację na mapach Google na stronie Grupy Biwakowej oraz na powiązanych z nimi aplikacjami mobilnymi. Jeżeli już decydujecie się na udział w naszej mapie, musicie mieć świadomość, że opuszczając grupę, wasze miejsca i zdjęcia zostają w/w miejscach i nie usuwamy ich na wasze żądanie.  Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wasze zdjęcia, jeżeli naruszają czyjeś prawa autorskie.

Do jednego miejsca dodajemy max. 6 zdjęć.

Jeżeli nie macie współrzędnych GPS to można użyć mapy Google i zaznaczyć miejsce na mapie i odczytać współrzędne. Miejsca bez danych GPS i bez zdjęcia miejsca nie będą zamieszczane na mapie.

Do korzystania z mapy w telefonie lub tablecie z systemem Android pomocna jest darmowa aplikacja Google – Moje Mapy. Można za jej pomocą oglądać mapę i nawigować do interesującej nas miejscówki. Pamiętajcie wtedy o tym, że telefon musi być zalogowany w Google.

Punkty z mapy można sobie zainportować i wgrać do urządzenia GPS (https://grupabiwakowa.pl/korzystanie-z-mapy/) Oprócz miejsc biwakowych na mapie nanosimy również miejsca, gdzie bezpłatnie możemy uzupełnić wodę, zrzucić szarą wodę i ścieki. Do takich miejsc nie jest już konieczne zdjęcie, ale mile widziany jest opis ze specyfikacją ujęcia. Czy jest to kran, czy źródło, czy woda jest zdatna do picia itp.

Nie udostępnimy też mapy grupowiczom, którzy organizują wyjazdy komercyjne.

Rating: 4.0/5. From 5 votes.
Please wait...