Mdina – Silent City

Posted by

Średniowieczne miasto w centrum Malty, zamieszkałe aktualnie przez około 300 osób. Mdina była pierwszą stolicą Malty. Teren miasta jest wyłączony z ruchu samochodowego. Miasto położone jest na wzgórzu, a z jego murów roztacza się przepiękny widok na cała wyspę, Wąskie, średniowieczne uliczki zachęcają do spokojnych spacerów. Polecam zwłaszcza wieczorem gdy są pięknie oświetlone latarniami. Powierzchnia miasta jest nieduża – około 1 km kwadratowego. Mdina sąsiaduje z bliźniaczym miastem Rabatem, które już jest bliższe współczesności, ale również warte zwiedzenia (mnóstwo knajpek, barów, sklepów).

Dojazd samochodem, można zaparkować w uliczkach poza murami miasta (parkingi płatne). W pobliżu znajduje się również dworzec autobusowy z liniami kursującymi do wielu zakątków miasta.

GPS: 35.88583, 14.40305

Nawiguj: https://goo.gl/maps/HKE7dTJc92iPBqPS8

Dodał: Maciej Leciejewski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply