Meczet Ferhadija

Posted by

Meczet Ferhadija w Banja Luce, w Bośni i Hercegowinie był jednym z najcenniejszych zabytków tego miasta. Od 1950 roku budowla znajdowała się na liście dziedzictwa kultury UNESCO, niestety w 1993 roku podczas wojny domowej na Bałkanach została całkowicie zniszczona. Zrekonstruowano ją dopiero w 2016 roku. Budowla uznawana za arcydzieło XVI wiecznej architektury otomańskiej i powstała w 1579 roku. Meczet powstał z rozkazu Ferhada Paszy Sokolovicia – tureckiego zarządcy i pierwszego berlejbeja, współzałożyciela Banja Luki. Rekonstrukcja meczetu trwała 15 lat i pochłonęła kwotę 5 mln euro.

GPS: 44.76744, 17.18727

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LqoBBNwpokBfk5Ye6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply