Mediateka przy pl Teatralnym we Wrocławiu

Posted by

Przy Placu Teatralnym 5 we Wrocławiu uwagę przykuwa ciekawy budynek mieszczący obecnie pierwszą multimedialną biblioteką dla młodych czytelników. Zabytkowa budowla pochodzi z 2. poł. XVI w. i była zbudowana na potrzeby słodowni „Siehdichfur”. Słodownia wraz z karczmą istniała jeszcze w 1878 r. i dopiero Otto Stiebler przebudował ją pod koniec XIX w. na palarnię kawy i kawiarnię. Do dziś wewnątrz zachowały się renesansowe relikty dawnej słodowni.

Od 2004 roku w budynku, dzięki projektowi Fundacji Bertelsmanna i wsparciu miasta działa tu Mediateka. W zbiorach multimedialnych Mediateki czytelnicy znajdą: filmy DVD i BLU-RAY, płyty muzyczne, audiobooki, gry planszowe, elektroniczne programy edukacyjne oraz dostęp do elektronicznej bazy Ibuków. Można tu wypożyczyć media elektroniczne lub skorzystać z nich na miejscu. Działa tu Language Cafe, czyli bezpłatna kafejka językowa, prowadzona przez native speakerów i lektorów.

GPS: 51.10582, 17.03285

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KuRJWXZUqFyHfrR49

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply