Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego już pojutrze

Posted by

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego, czyli podróż z Wrocławia dookoła świata w 3 dni. 4-6 marca 2022 | Tarczyński Arena Wrocław MTT Wrocław 2022.

Poprzednia edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego odbyła się aż 2 lata temu. Wrocławski stadion stał się miejscem niezapomnianych spotkań branży turystycznej i miłośników podróży. W tym roku wracamy z nowymi pomysłami, kierunkami wakacyjnych wojaży oraz historiami z drogi. Zaprezentuje się 150 wystawców. Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to swoista wyprawa dookoła świata, którą odbyć może każdy!

W dniach 4-6 marca 2022 zapraszamy do części targowo-konferencyjnej Tarczyński Arena Wrocław, gdzie odbędzie się trzynasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny, znani podróżnicy i spotkania branżowe to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia. Na wrocławskich targach pojawią się ponadto przedstawiciele Hiszpanii, Niemiec, Czech, Gruzji i Adżarii oraz Litwy. Krajem partnerskim jest natomiast Bułgaria.

− Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów podróży oraz wielbicieli kultur świata. Na stoisku Dolnego Śląska znajdą Państwo nie tylko wspaniałe, najbardziej popularne atrakcje regionu, lecz również te mniej znane, jeszcze niezupełnie odkryte perełki, swoją atrakcyjnością nieustępujące wielu poznanym już atrakcjom. Astroturystyczna podróż ku obserwacji ciemnego nieba, wypad szlakiem dolnośląskich winnic i browarów, podróż przez tajemnicze podziemia, atrakcyjne trasy rowerowe, wybór licznych kulinarnych destynacji, czy też ucieczka w przyrodę, gdzie można doświadczy
ukojenia zmysłów i wejść w rytm slow. To wszystko oferuje dziś Państwu nasz wyjątkowy region. W imieniu samorządu województwa serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu oraz oczywiście na odkrywanie Dolnego Śląska – zachęca Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego z każdą kolejną edycją cieszą się coraz większą popularnością. Pasjonaci podróży przyjeżdżają nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, ale też z najdalszych zakątków Polski, a nawet zza granicy. Wydarzenie zgromadzi ponad sto stoisk wystawców, którzy zachęca będą do poznawania wyjątkowych miejsc. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław.

– Na targach pojawią się regiony i kraje partnerskie. Mamy przyjemność gości
przedstawicieli Czech z Kraju Kralovohradeckiego, Libereckiego, Środkowoczeskiego oraz Pardubickiego. Wizytę złożą nam także Ambasador Macedonii, J.E Ilija Psaltirov oraz Ambasador Republiki Bułgarii w RP: JE Margarita Ganeva. Naszych wspaniałych gości proszę szuka m.in. na stoisku Dolnego Śląska – dodaje Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Wśród atrakcji pojawią się dwie wyjątkowe prezentacje o regionie, które wcześniej zostały zaprezentowane na Wystawie Światowej EXPO w Dubaju oraz na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Jedna z nich ukazuje bogactwo regionu, jego zasoby, m.in. zabytki, uzdrowiska, parki narodowe, a także potencjał gospodarczy Dolnego Śląska. Druga, pod hasłem „Woda. Sztuka. Tajemnica”, promuje Polskę i region Dolnego Śląska przez pryzmat wody. Na interaktywnym ekranie parowym będziemy mogli zaprezentować najciekawsze zakątki naszego regionu.

Dokąd zabiorą nas prelegenci Festiwalu Podróżników?

Festiwal Podróżników co roku zaskakuje swoją różnorodnością. Nie tylko pod względem odwiedzonych państw, ale przede wszystkim osobowości, które gościmy na scenie oraz stylu podróżowania prezentowanego przez naszych prelegentów. W tym roku nie może być inaczej! Zwiedzimy razem kolorowe Indie, przemierzymy mroźną Arktykę z psem, będziemy zdobywać najwyższe szczyty świata, przeniesiemy się na rajską wyspę Bali i do zielonej Nowej Zelandii, poznamy nieokrytą Macedonię. Z Wrocławia udamy się również na wyprawę po Polsce. Podróże są przecież na wyciągnięcie ręki, a przygoda czai się tuż za rogiem.
– Podróże po Polsce stały się ostatnio bardzo popularne. Zamknięte granice, utrudnione procedury wjazdowe do innych krajów i niepewność sprawiły, że oczy Polaków zwróciły się na nasze turystyczne podwórko. Okazuje się, że tuż za miedzą mamy naprawdę mnóstwo atrakcji! Mamy morze, jeziora, parki narodowe i oczywiście piękne góry! O tych ostatnich opowiem podczas swojej prezentacji „Barwy Szczęścia, czyli Polskim szlakiem z Panem Szpakiem”, bo pomysłów na górskie aktywności jest całe mnóstwo, wystarczy tylko się ruszy
. Jak zacząć i gdzie szukać inspiracji? O tym też opowiem – mówi Piotr Czyszpak, podróżnik, bloger i pilot wycieczek, prelegent Festiwalu Podróżników.

Goście Specjalni, czyli globtroterzy, zdobywcy i fotografowie

Tych nazwisk jeszcze na Międzynarodowych Targach Turystycznych i czasu wolnego nie było! Grzegorz Kapla – dziennikarz, podróżnik i pisarz, autor trzech książek i setek reportaży. Człowiek, który w życiu zajmował się najdziwniejszymi pracami, a przygodami, których doświadczył, mógłby obdarować kilka osób. Marcin Jakub Korzonek – podróżnik, instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz. Opowie o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. Marcin Yeti Tomaszewski – jeden z najlepszych alpinistów swojego pokolenia, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej, bajkopisarz oraz fotograf. Czynnie propaguje wspinaczkę w Polsce poprzez organizowanie szkoleń i sekcji wspinaczkowych, organizację zawodów i pokazów wspinaczki. Tomasz Gorazdowski – dziennikarz sportowy, przez lata związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, wielbiciel dalekich podróży, autor książek podróżniczych. Objechał na motocyklu świat dookoła, samochodem przejechałem trzy Ameryki, a na wszelkie sposoby Azję i Oceanię. Karol Nienartowicz – podróżuje i fotografuje w górach od 2003 roku. Odwiedził z aparatem ponad 45 krajów na 4 kontynentach. Największym sentymentem darzy jednak polskie góry, a szczególnie Karkonosze, w których się wychował i mieszkał przez 28 lat. Adam Nitka – od ponad 12 lat wspólnie z rodziną mieszka na wyspie Bali, która pozwala mu realizować swoje pasje i spełniać się zawodowo. Od dwóch lat jest też dumnym członkiem Przewodników bez Granic.

Smaki i kuchnie świata na Festiwalu Kulinarnym

Festiwal Kulinarny to również podróż! Podróż przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Sztuka kulinarna, prezentacje, konkursy i kucharze, którzy na naszych oczach tworzyć będą wyjątkowe dania. Udamy się na przepyszne Bałkany oraz Węgry, zasmakujemy tureckich słodyczy i trunków z regionu Moraw. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce – na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi. Co oprócz prezentacji i gotowania na żywo? Przede wszystkim degustacja! Strefa Produktów Regionalnych swoim aromatem przyciągnie każdego odwiedzającego – chleby na zakwasie, pierogi, żurek, piwa rzemieślnicze, przyprawy, yerba mate, wędliny, sery – to tylko część kulinarnych atrakcji festiwalu.

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Od kilku lat przyznajemy „Kryształowe Orły” i w tym roku również przygotowaliśmy coś specjalnego. Podczas tegorocznych targów przyznamy nagrody pod zmienioną nazwą – „Kryształ Turystyki”. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną. Jakie atrakcje odkryjemy i zaprezentujemy szerszej publiczności w tym roku? Wyniki już niedługo – 6 marca na scenie głównej Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego.

Piątek dniem branżowym – zarejestruj się i spotkaj specjalistów

Zrównoważona turystyka, potencjał turystyczny czy kontrowersyjna wolonturystyka? A może problem śmieci w górach? Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego podejmujemy też tematy ważne i potrzebne. Do przeprowadzania warsztatów zapraszamy profesjonalistów i praktyków, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W odwiedzenia Tarczyński Arena Wrocław w pierwszym dniu targów szczególnie zachęcamy branżę turystyczną, która po rejestracji na stronie internetowej będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu za darmo! W pakiecie konferencje, warsztaty i ogrom wartościowych spotkań. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Handlowej, platformy Slowhop, Fundacji Polska Górom! oraz Ambasador Macedonii w Polsce – Ilija Psaltirov.
– Misją Fundacji Polska Górom! jest popularyzacja turystyki górskiej, ekologii oraz zwiększanie świadomości Polskich turystów. Chcemy trafiać do ludzi przez organizowanie warsztatów przyrodniczych czy wycieczek. Dodatkowo postanowiliśmy stworzyć dwie nowatorskie aplikacje. Pierwsza z nich „Tropimy”, to platforma do gier terenowych, dzięki którym uczestnik przenosi się w świat przygody. Podstawowym narzędziem jest zwykły smartfon z dostępem do internetu. Uczestnik świetnie się bawi, spędza aktywnie czas i dowiaduje się ciekawych rzeczy o miejscu, w którym toczy się rozgrywka! Druga aplikacja to „Zmieć Śmie”, czyli nasz pomysł na czyste szlaki! Dzięki tej aplikacji zachęcamy ludzi do zbierania śmieci na górskich szlakach, a partnerzy akcji nagradzają aktywnych uczestników – wyjaśnia Tomasz Garpiel, Prezes Zarządu Fundacji Polska Górom.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to raj dla dzieci

Takiej ilości atrakcji dla dzieci jeszcze wrocławskie targi nie doświadczyły! Najmłodsi są mile widziani i z pewnością nie będą się nudzi, gdyż czeka na nich festiwal niespodzianek, takich jak: Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce, Foliba Music i ich kolorowe bębny z różnych zakątków Afryki, Hydropolis oraz efektowne doświadczenia związane z wodą, Movie Gate wraz z postaciami z filmów oraz oryginalnymi eksponatami i rekwizytami z najbardziej znanych produkcji, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach zaprosi dzieci do wikliniarza, stolarza, świecownika i garncarza, aby spróbowały swoich sił w rękodziele, a Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie.

Strefa Atrakcji Wrocławia na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego

Największe atrakcje miasta w jednym miejscu? Tylko u nas! Kolejny raz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego występuje w roli współorganizatora Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Stoisko UMWD jest co roku jednym z najliczniej odwiedzanych punktów targów. Jesteśmy pewni, że i tym razem będzie podobnie! Poznaj bliżej Halę Stulecia, Muzeum Pana Tadeusza, Odra Centrum, Miejską Bibliotekę Publiczną, Centrum Historii Zajezdnia, Aquapark czy Operę Wrocławską. Wrocław jest piękny – będzie się działo!

A ponadto…

Prezentacje i konkursy z niesamowitymi nagrodami na scenie głównej Międzynarodowych Targów Turystycznych i czasu wolnego. Doroczna Gra Targowa, którą tworzymy razem z wystawcami, kranówka od Hydropolis i MPWiK oraz nowość na targach – Book Swap, czyli wymiana przewodników i książek o tematyce podróżniczej.

Czekamy na Was na Tarczyński Arena Wrocław w dniach 4-6 marca! Ogrom inspiracji i atrakcji, mnóstwo stoisk oraz konkursy z nagrodami! Do zobaczenia na #MTTWroclaw2022!

Hotelem partnerskim jest Hotel Europeum. Partnerem Festiwalu Podróżników jest Decathlon Wrocław. Krajem Partnerskim została Bułgaria.

Godziny otwarcia targów:
piątek | 4.03. | 10:00-17:00
sobota | 5.03. | 10:00-18:00
niedziela | 6.03. | 10:00-16:00
Szczegółowy program targów oraz ceny biletów: https://www.mttwroclaw.pl
Social media: https://www.facebook.com/mttwroclaw | https://instagram.com/mtt.wroclaw

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply