Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

Posted by

W weekend na przełomie lutego i marca (28 lutego – 1 marca) na Stadionie Wrocław odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Podczas tej trzydniowej imprezy będzie można odwiedzić stoiska ponad 200 dostawców z wielu zakątków Polski i świata.

Program imprezy obejmuje wiele atrakcji, prelekcji, warsztatów i wydarzeń na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW podczas którego będzie okazja do wysłuchania opowieści z wielu różnorakich podróży. Zaproszeni podróżnicy niejednokrotnie tkwili w sytuacjach ekstremalnych i trudnych. Wysłuchamy między innymi wspomnień o samotnych wyprawach z plecakiem na najwyższe górskie szczyty i historii o przemierzaniu indyjskich Himalajów na motocyklu przez ponad 1000 kilometrów off-roadu. Dowiemy się jak poluje się na zorzę polarną i czy dlaczego Nowy Jork uważany jest za stolicę świata. Zaproszeni goście specjalni tacy jak Jakub Porada, czy ekipa Busem Przez Świat opowiedzą o swoich najdalszych, niejednokrotnie bardzo egzotycznych podróżach. Przez trzy dni targów odbywać się będą także warsztaty i szkolenia branżowe dla odwiedzających. Będzie można poznać szczegóły zawodu cabin crew, a także dowiedzieć się o tym jak połączyć podróżowanie z pracą.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także miejsca dla kulinarnych wystawców. FESTIWAL KULINARNY to wspaniała okazja na spróbowanie produktów lokalnych z całego Dolnego Śląska i poznanie . Regionalne sery, ekologiczne przetwory, czy wybitne wina . To tylko część tego, czego będzie można spróbować na Targach przez cały weekend.

Organizator Targów zaplanował także rozległą STREFĘ ATRAKCJI dla dzieci i dorosłych. W tym roku będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach z rękodzieła, zobaczyć szalone naukowe eksperymenty i pokazy tańca. Znajdzie się coś dla fanów filmów i animacji, a także dla tych, których interesuje historia. Nie zabraknie atrakcji sportowych i gier, a to wszystko po to, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia bawili się jak najlepiej! Dodatkową atrakcją jest GRA TARGOWA. Każdy odwiedzający może wziąć udział w niej udział. Poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy od partnerów wydarzenia. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że w tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. A w jednym z konkursów będzie można wygrać wakacje na Zanzibarze!

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. – Stoisko Dolnego Śląska zgromadzi najciekawsze atrakcje i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu. W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Będą to między innymi Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha i Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 wystawców – zachęca Michał Bobrowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Na targi warto zaplanować podróż koleją. Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi z biletem targowym wrócisz za darmo! Wystarczy mieć ze sobą bilet w pierwszą stronę oraz bilet targowy. Podobnie jak w przypadku jazdy tramwajem lub autobusem MPK Wrocław. Jeżeli auto to Twój podstawowy środek lokomocji – parking na stadionie jest bezpłatny dla odwiedzających.

Więcej informacji na: http://mttwroclaw.pl/

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply