Młyn wodny w Rudej – Skierniewice

Posted by

Ruda to obecnie peryferyjna dzielnica Skierniewic, położona malowniczo nad rzeką Rawką, na skraju Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Zachował się tu ciekawy drewniany młyn wodny, który o dziwo nie jest wpisany na listę zabytków i niszczeje. Być może niedługo całkiem zniknie z tutejszego krajobrazu. Znajdziemy go tuż przy moście, na drodze prowadzącej ze Skieniewic do Bartnik.Trudno też znaleźć jakiekolwiek informacje o historii tego zabytku techniki. Według różnych źródeł powstał on w 1915 lub 1923 roku. Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów zachowanych na Mazowszu. Budowla z roku na rok jest w coraz gorszym stanie, kryte drewniana turbina uległa już zniszczeniu, nie działa też już zastawka kierująca wodę na młyńskie koło. Może warto więc odwiedzić to miejsce będąc w okolicy zanim budowla ulegnie całkowitemu zniszczeniu i pozostanie tylko na zdjęciach.

GPS: 51.98469, 20.22093

Nawiguj: https://goo.gl/maps/DDHVnaoRDFw

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply