Młyn wodny w Rudej – Skierniewice

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Ruda to obecnie peryferyjna dzielnica Skierniewic, położona malowniczo nad rzeką Rawką, na skraju Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Zachował się tu ciekawy drewniany młyn wodny, który o dziwo nie jest wpisany na listę zabytków i niszczeje. Być może niedługo całkiem zniknie z tutejszego krajobrazu. Znajdziemy go tuż przy moście, na drodze prowadzącej ze Skieniewic do Bartnik.Trudno też znaleźć jakiekolwiek informacje o historii tego zabytku techniki. Według różnych źródeł powstał on w 1915 lub 1923 roku. Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów zachowanych na Mazowszu. Budowla z roku na rok jest w coraz gorszym stanie, kryte drewniana turbina uległa już zniszczeniu, nie działa też już zastawka kierująca wodę na młyńskie koło. Może warto więc odwiedzić to miejsce będąc w okolicy zanim budowla ulegnie całkowitemu zniszczeniu i pozostanie tylko na zdjęciach.

GPS: 51.98469, 20.22093

Nawiguj: https://goo.gl/maps/DDHVnaoRDFw

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply