Młyn wodny w Suliszewie

Posted by

Na granicy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Rawką, w Suliszewie, w województwie łódzkim znajdziemy ciekawy zabytek techniki. Jest nim XIX wieczny młyn wodny, który do dziś dzień spełni swoją funkcję. Jednak dziś nie napędza go jak kiedyś woda, lecz energia elektryczna. Ten częściowo drewniany, a częściowo murowany budynek, kryty dwuspadowym dachem położony jest malowniczo na łące, nad brzegiem Rawki. Jest to obiekt prywatny, więc zobaczenie wnętrza jest utrudnione, lecz nie jest niemożliwe. Warto spróbować, bo pomimo napędu elektrycznego, wnętrze i urządzenia są prawie oryginalne. Nie ma natomiast problemu, by budowlę obejrzeć swobodnie z zewnątrz.

GPS: 51.92865, 20.28561

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RtVq9jr3dxL2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply