Modrzewiowy kościół w Starej Rawie

Posted by

Stara Rawa leży na Równinie Łowicko-Błońskiej, w północno-wschodniej części województwa łódzkiego, w gminie Nowy Kawęczyn. Tutejszy modrzewiowy kościół pochodzi z 1731 roku, ale przed nim stały tu jeszcze dwa kościoły, pierwszy wzniesiony był w 1521 roku, a drugi w roku 1616. Jest to konstrukcja zrębowa, szalowana deskami z jedną nawą i wydzielonym prezbiterium. Przykryty obecnie dwuspadowym blaszanym dachem zwieńczonym wieżyczką z sygnaturką. Dzwonnica natomiast znajduje się obok kościoła i jest konstrukcji słupowej. Wewnątrz znajdziemy trzy barokowe ołtarze datowane na lata powstania kościoła, natomiast starsze są konfesjonały z XVI wieku i krucyfiks z 1540, pochodzą z poprzedniej świątyni. Na przykościelnym cmentarzu uwagę przykuwa wielki grobowiec Adama Trzcińskiego, dziedzica wsi.

GPS: 51.8825, 20.27374

Nawiguj: https://goo.gl/maps/pZKEX72W5yz

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply