Monastery Katholiko

Posted by

GRECJA-Kreta-Moni Katholiko, to opuszczony i ruiniasty klasztor, założony w X wieku, przez Jana Pustelnika. Można się dostać tylko piechotą. Obecnie jest dość często odwiedzany przez turystów. Byliśmy tam w maju 2015 i na 3 godziny pobytu, tylko około godziny byliśmy sami. Ze wszystkich miejsc, które odwiedziliśmy na Krecie zrobił na nas największe wrażenie. Niesamowity klimat, spokój tego miejsca i położenie, to jest coś. Dostać się tam można tylko samochodem, dojeżdżając do Moni Gouvernetu. Z Chani trzeba jechać w kierunku lotniska, potem na klasztor Agia Triada i przed klasztorem drogą w lewo. Po dojechaniu do Moni Gouvernetu trzeba zostawić auto przy płocie klasztoru i wejść na jego teren przez furtkę. Na niej są podane godziny otwarcia, ale klasztoru, nie furtki. Za furtką, ładną ścieżką idziemy obok klasztoru i wychodzimy drugą furtką, już po drugiej stronie klasztornych włości. Uwaga, ścieżka idzie cały czas po odkrytym terenie, więc w duży upał potrzeba dużo płynów i jakieś nakrycie głowy plus krem, żeby słoneczko nas nie poparzyło. Z klasztoru można dojść aż nad morze, dość głębokim wąwozem. Wycieczka na cały dzień.

Położenie klasztoru N35 35.377 E24 08.772
Miejsce na parking N35 35.052 E24 08.369

GPS: 35.59022, 24.14608

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ggZkEgyoav82

Dodał: Marej Jurek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply