Monte Saraceno

Posted by

Monte Saraceno – Góra Saraceno leży na terenie gminy Mattinata w prowincji Foggia.
Na szczycie góry (wysokość ok. 230 – 260 m ) znajduje się nekropolia sięgająca historią do IX w p.n.e.
Można tam obejrzeć ok. 500 grobowców wydrążonych w wapiennej skale w kształcie macicy przypominają rytuał powrotu do życia prenatalnego. W nich umarli byli składani z najdroższymi przedmiotami. Miejsce to świadczy o obecności cywilizacji Duani, której liczne znaleziska zachowały się w Muzeum Obywatelskim Mattinata i Muzeum W Manfredonii.
Można się tam dostać drogą krajową nr 89 na południe od Mattinaty, aż do zjazdu Sellino Cavola. Tam można zostawić samochód i dalej ok. 1 km trzeba iść wzdłuż szlaku. 
Można również dojść pieszym szlakiem ok. 1,5 h zaczynającym się od strony plaży, miejscami trochę stromo. Na początku kamienistymi schodami a potem szutrową ścieżką. Stąd można podziwiać piękne widoki na Adriatyk i zatokę Mattinata. Wzdłuż szlaku podziwiamy bogatą roślinność śródziemnomorską: sosna Aleppo, rozmaryn, tymianek, drzewa oliwkowe. Główna fauna składa się z wielu ras ptaków, które okresowo gniazdują w tym obszarze, dlatego ta góra została włączona jako miejsce o znaczeniu wspólnotowym pSIC ale można również spotkać dziko pasące się konie i osły.

GPS: 41.693928, 16.056977

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KvTJGg2Htcxe9LKJ6

Dodała: Bożena Kuflowska 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply