Mural w Woli Matiaszowej

Posted by

W Bieszczadach od dwóch lat, na drewnianych ścianach starych stodół powstają nietypowe malunki. Są to wizerunki dawnych mieszkańców przenoszone ze starych fotografii i powstają w ramach projektu „Cichy Memoriał” Autorem prac jest sanocki artysta Arkadiusz Andrejkow.

Postacie na muralach to często przodkowie obecnie mieszkających tu ludzi. Powstają one nie tylko w Bieszczadach ale i w całym województwie podkarpackim. Jeden z takich malunków we wsi Zwierzyniec już zaprezentowałem – https://grupabiwakowa.pl/mural-w-zwierzyniu-bieszczady.

Przyszła teraz kolej na następny, który znajdziemy w wiosce Wola Matiaszowa. Do odnalezienia tego na pewno przydadzą się współrzędne GPS, gdyż nie jest on przy głównej drodze i ciężko go z niej wypatrzyć. Tutejszy obraz inspirowany jest fotografią z Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie i znajduje się przy posesji nr 20.

GPS: 49.37233, 22.37812

Nawiguj: https://goo.gl/maps/zq4s7imuDAfoyrt66

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply