Mural w Zwierzyniu – Bieszczady

Posted by

Od niedawna na bieszczadzkich starych stodołach i drewnianych zabudowaniach powstają niesamowite murale, choć bardziej pasowało by do nich określenie deskale. Jest to dzieło sanockiego artysty Arkadiusza Andrejkowa, a jego projekt nosi nazwę „Cichy Memoriał”. Projekt, który rozpoczął się w 2017 roku, to kopie starych rodzinnych zdjęć, przeniesione na stare przeważnie drewniane stodoły i szopy.

Bardzo często przedstawiają przodków obecnych mieszkańców. Murale Andrejkowa pojawiają się na całym Podkarpaciu, ale sporo z nich znajdziemy właśnie w Bieszczadach. Jednym z nich jest malunek na starej stodole w Zwierzyniu, miejscowości nie opodal Jeziora Myczkowieckiego i Solińskiego. Znajduje się tuż przy skrzyżowaniu drogi Zwierzyń – Myczkowce – Uherce Mineralne. Malunek powstał w 2018 roku.

GPS: 49.45184, 22.38929

Nawiguj: https://goo.gl/maps/H9mbJzASnimNs1QE7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply