Musée du Temps Besançon

Posted by

Współrzędne GPS:
47.235802301707686, 6.026606055615901
Kraj / województwo:
Francja
Opis atrakcji:

Musée du Temps de Besançon to muzeum historii i zegarmistrzostwa. Mieści się w Pałacu Granvelle. Pałac ten został zbudowany w latach 1532-1540, inspirowany włoskim renesansem. Nosi imię Granvelle, znakomitej rodziny regionu. Rzeczywiście, pałac został zbudowany dla Nicolasa Perrenota, lorda Granvelle, który był Strażnikiem Pieczęci i pierwszym doradcą cesarza Karola V.

Pod koniec XVIII wieku szwajcarski przemysł zegarmistrzowski dotknęło bezrobocie, a jego zegarmistrzowie przekroczyli wciąż niepewną granicę, aby osiedlić się w Besançon. Szwajcarska kolonia w Besançon i Franche-Comté miała około 700 szwajcarskich zegarmistrzów. Od końca XIX wieku, wzorując się na muzeach szwajcarskich, w Besançon planowano utworzenie muzeum zegarmistrzostwa. W latach 80 doprowadziło do realizacji koncepcji Muzeum Czasu.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply