Muszakowice Kaplica św Anny

Posted by

W Województwie dolnośląskim, na terenie Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich, na skraju rezerwatu Muszkowicki Las Bukowy, znajduje się ciekawa kaplica leśna. Tę niewielką świątynie wznieśli w 1707 roku cystersi z Henrykowa jako kaplicę pielgrzymkową. Przy kaplicy stoją kamienne krzyże i kapliczka z XVIII w. a w sąsiedztwie znajduje się droga krzyżowa, ze starymi stacjami. Wyposażenie kaplicy jest bardzo skromne i pochodzi z XVIII i XIX w. Składa się na nie barokowy ołtarz z XVIII wieku, oraz we wnękach kruchty figury Chrystusa i św. Jana Nepomucena z tego samego okresu. Kaplica została niedawno wyremontowana, lecz na co dzień jest zamknięta, do wewnątrz można zajrzeć jedynie w czasie kiedy odprawiane jest tu nabożeństwo. Kaplica św Anny leży na Szlaku Legend Gminy Ciepłowody, dojedziemy do niej też bez problemu samochodem od strony wioski, w jej sąsiedztwie można też zabiwakować – https://grupabiwakowa.pl/przy-kaplicy-sw-anny/

GPS: 50.64214, 16.95717

Nawiguj: https://goo.gl/maps/iYQbojvBpJw

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply