Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

Posted by

Współrzędne GPS:
52.21352381775066, 21.039022000306133
Kraj / województwo:
Polska / Mazowieckie
Opis atrakcji:

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – muzeum w Warszawie gromadzące przedmioty oraz zajmujące się popularyzacją wiedzy z zakresu tematyki przyrodniczej, łowieckiej i hipologicznej. Od 2018 jest oddziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Placówka mieści się Koszarach Kantonistów i Stajni Kubickiego.

W 1982 r. połączono dwie inicjatywy: powołania muzeum łowiectwa (zespół działający od 1977 pod kierunkiem artysty plastyka Tomasza Konarskiego) i muzeum jeździectwa (zespół pragnący utworzyć Muzeum Konia). Połączone muzeum zostało powołane 1 lipca 1983. Dyrektorem został Tomasz Konarski (do 1993). Pierwsze małe wystawy – w czasie adaptacji budynków w Łazienkach – urządzono w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego przy Nowym Świecie. Pierwszą stałą ekspozycję w Koszarach Kantonistów, zatytułowaną "Wiosna, lato, jesień, zima", otwarto w 1985.

W budynku Koszar Kantonistów prezentowane są wystawy stałe (Polski salon myśliwski XIX/XX w.; W polu i w kniei – sala „Las” i sala „Ptaki:Oko w oko”) oraz wystawy czasowe. W Stajni Kubickiego mieści się Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego.

Źródło: Wikipedia

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply