Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Posted by

Współrzędne GPS:
52.27551336023425, 16.867485695477708
Kraj / województwo:
Polska / wielkopolskie
Opis atrakcji:

Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera rozpoczęło działalność 1 stycznia 1974 roku. Placówka mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w Puszczykowie pod Poznaniem. Willę tę Arkady Fiedler kupił od państwa w roku 1946, po powrocie do kraju z wojennej emigracji. W 1948 sprowadził tu z Londynu swą żonę włoskiej narodowości, Marię z domu Maccariello, oraz dwóch nieletnich wówczas synów, Arkadego Radosława i Marka. Z biegiem lat rosło zainteresowanie czytelników Arkadego Fiedlera domem, w którym mieszkał i tworzył, a także gromadzonymi w nim eksponatami z podróży. To nasunęło pisarzowi i jego rodzinie pomysł stworzenia w rodzinnej willi muzeum. Przez cały rok 1973 trwały prace adaptacyjne, w których udział brała rodzina Fiedlerów oraz przyjaciele.

W domu i na terenie ogrodu liczne pamiątki podróżnicze i inne eksponaty nawiązującej do życia podróżnika. Miejsce dla chłopców małych i tych dużych, którzy zaczytywali się puszczając wodzę fantazji podróżniczych.

Dom przy wąskiej, osiedlowej uliczce, większe pojazdy lepiej zaparkować przy głównej drodze.

dodała: KasiaSz

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply