Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Posted by

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu jest w czołówce najwyżej ocenianych przez nas skansenów. Jak w każdym tego typu muzeum zobaczymy tu zabytkowe, drewniane chaty, budynki gospodarcze, ale także klasycystyczny pałac, oficynę, stajnie, wozownię, czynny młyn wodny, czy leśniczówkę. Rozłożone na rozległym, zadbanym terenie budynki sprawiają bardzo naturalne wrażenie, skansen żyje. W ogródkach kwitną kwiaty, pachną zioła, po podwórkach chodzą kury, gęsi, osiołki czy konie. Liczby robią wrażenie – zbiory liczą 28000 eksponatów prezentowanych w 43 ekspozycjach stałych. Muzeum wyróżnia bogata ekspozycja maszyn i narzędzi rolniczych – jest ich ponad 300. Możemy wybrać zwiedzanie z przewodnikiem, płacimy 15 zł i w tej opcji wchodzimy do wnętrz, możemy zobaczyć wozownię, wystawę maszyn, czy zbiory pisanek. Bilet spacerowy kosztuje 10 zł, w tej opcji nie zajrzymy do wnętrz budynków, ale możemy za zwrotną kaucją 100 zł wypożyczyć audio przewodnik, dzięki którym dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o każdym obiekcie (polecam). Na zwiedzanie warto przeznaczyć 2-3 godziny, zadowoleni z wizyty będą zarówno miłośnicy etnografii, techniki, jak i fotograficznych spacerów w klimatycznym otoczeniu.

GPS:

  • 52.68309, 22.48628

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ynEAbYKacp12

Dodała:

Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply