Muzeum SIIDA w Inari

Posted by

Muzeum SIIDA w Inari, Finlandia

Ukazane jest życie Lapończyków – nie tylko tych fińskich, ale również z terenu Norwegii, Szwecji, Rosji. Wystawy wewnątrz muzeum prezentują lapońskie stroje, pożywienie, polowania, używany sprzęt, a także rośliny i zwierzęta z tego terenu. Na zewnątrz jest skansen różnych budowli – ścieżka liczy około 1 kilometra. Są domy mieszkalne, domki na pożywienie, łatwe do przemieszczania domy na płozie, szałasy dla myśliwych (laavu), pułapki na różną zwierzynę, stajnie reniferów i inne.

Zwiedzaliśmy z ciekawością i myślę, że wyszliśmy z większym zrozumieniem dla tej krainy.

Przykładowe ceny biletów w 2019 r.: dorośli 10 EUR, dzieci do 6 lat wstęp wolny, bilet rodzinny 20 EUR.

GPS: 68.910644, 27.013238

Nawiguj: https://goo.gl/maps/82ztReitqUorwg2AA

Dodała: Beata Kamieniarz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply