W Muzeum Wsi Kysuckiej w Słowackiej Vychylovce zapoznamy się z dawnym budownictwem okolicznych górskich terenów. Część budynków została przywieziona jeszcze w latach 70-tych, z wiosek które zatopiono po wybudowaniu zapory wodnej w Novej Bystricy. Możemy tu zobaczyć młyn wodny, kilka domów razem z obejściami, kaplicę Marii Panny Różańcowej i niewielki cmentarzyk. Same ekspozycje nie są jakoś bardzo bogate czy oryginalne, ale urok skansenu leży w jego położeniu. Domy rozrzucone są na naprawdę sporym, ładnym terenie, więc wizytę tu polecam potraktować spacerowo. Na terenie skansenu działa karczma, znajdziemy sporo ław i stolików gdzie możemy posiedzieć i odpocząć, są miejsca zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją jest leśna kolejka wąskotorowa. Kiedyś wożono nią drewno, teraz sami możemy wybrać się na niedługą, liczącą 3,5 km przejażdżkę. Bilet wstępu: 4 Euro, ulgowy 2 Euro. Można zwiedzać z przewodnikiem lub samemu, na każdej chacie znajdziemy tabliczkę z krótkim opisem, także po polsku.
GPS: 49.38214, 19.09511
Nawiguj: https://goo.gl/maps/TJ4YGnyNNNH2
Dodała: Anna Bańczyk
Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.