Nacionalni Park Kornati

Posted by

Nacionalni Park Kornati /rejs statkiem z okolic Zadaru lub Szybenika. Atrakcja całodzienna – rejs statkiem z wyżywieniem. Rejs odbywa się pomiędzy różnej wielkości wysepkami – jest ich blisko 100. Małe i duże, niektóre z wysokimi na kilkadziesiąt metrów klifami. Za każdym razem jak cumujemy przy brzegu można dostrzec niezliczone ilości ryb różnego gatunku – fajna atrakcja dla dzieci. Wrzucenie do wody kawałka bułki sprawia wrażenie wrzącej wody – niezliczone ilości ryb kotłują się za zdobyczą… Punktem docelowym będącym półmetkiem rejsu jest wyspa na której można się wykąpać w jeziorze które nie jest słodko wodne. Zasolenie jeziora jest tak duże że po wyjściu i wyschnięciu czuć jak obkurcza nam skórę od soli. A sami wyglądamy niczym posypani mąką. Jezioro jest położone znacznie nad poziomem morza.
Z każdej z wysp do której cumujemy są piękne widoki na inne wyspy – zwłaszcza gdy wejdziemy na jej najwyższy punkt.

Różni armatorzy oferują różnej długości rejsy. My wypływaliśmy z nabrzeża niedaleko Mariny Borik w północnej części Zadaru. Na większych statkach w cenie biletu mamy obiad i trunki. Na mniejszych statkach nie ma wyżywienia. Polecam większe statki /z dwoma pokładami/ wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo choroby morskiej. Dodam jeszcze aby pamiętać przy wyborze armatora i dopytać czy statek płynie bezpośrednio do Parku czy też zabiera innych pasażerów z innych miejsc. Statki które zabierają z innych miejsc przy nabrzeżu pasażerów ze względu na stracony czas nie opływają całego parku i cumują tylko przy 1-2 wyspach w parku przez co park zwiedzamy/opływamy w ograniczonym wymiarze.

GPS:

  • 43.89152, 15.15922

Dodał:

Bogusław Kucharski

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply