Namysłów

Posted by

Namysłów historycznie leży na terenach Dolnego Śląska, lecz administracyjnie obecnie jest w granicach województwa opolskiego. Położony na rzeką Widawą kojarzony jest dziś głównie z Browarem Namysłowskim, z którego piwo jest coraz bardziej popularne i cenione w kraju. Jednak Namysłów oprócz piwa ma dla nas do zaoferowania całkiem sporo zabytków, najstarszy z nich to zamek książęcy z 1360 roku, który obecnie należy do browaru. Namysłowski rynek zdobią dosyć ciekawe kamieniczki z różnych okresów, a po środku placu stoi Ratusz z 57 metrową wieżą, datowany na 1374 rok. W starej części miasta zachował się oryginalny układ urbanistyczny otoczony fragmentami murów obronnych, basztami i bramami. Najbardziej okazała i efektowna jest Brama Krakowska z 1390 roku. W Namysłowie znajdziemy też trzy cenne kościoły, późnogotycki śś. Piotra i Pawła z 1405 r, pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z przełomu XV/XVI wieku i gotycki kościół św. Franciszka i św. Piotra z XIV w wchodzący w skład zespołu klasztornego franciszkanów. Szkoda tylko, że nie można zwiedzić tutejszego browaru, który zamknięty jest dla turystów, jego stare industrialne zabudowania możemy podziwiać jedynie z zewnątrz. Natomiast niewielki sklepik z całym przekrojem produkowanego tu piwa znajdziemy kilkanaście metrów od głównej bramy browaru.

GPS: 51.07662, 17.71803

Nawiguj: https://goo.gl/maps/3rq6UUAh3v92

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply