Nawa – rzeźba na Wyspie Daliowej we Wrocławiu

Posted by

Wyspa Daliowa we Wrocławiu jest najmniejsza spośród wschodnich wysp miasta. Śluza Piaskowa oddziela ją od Wyspy Piaek, przez którą przerzucona jest kładka dla pieszych. Obie wyspy tworzyły kiedyś całość, lecz na potrzeby Śródmiejskiego Węzła Wodnego Górnego przekopano kanał ze śluzą. Na wyspie nie ma żadnych zabudowań, pełni ona funkcję parkową.

W 2017 roku przeprowadzono rewitalizacje wyspy i w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury powstała tu nietypowa rzeźba. Nosi on nazwę Nawa i została zaprojektowana przez Oskara Zięte. Swoim wyglądem nawiązuje do pięknego budynku Hali Targowej. Składa się z serii łuków w formie ażurowej bramy, ma 7 metrów wysokości i 15 długości. Składa się z 35 żeber wykonanych metodą FiDU, która polega na deformacji elementów wskutek wtłoczonego do niego powietrza.

GPS: 51.11447, 17.03852

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XnaY2VzKiaYELT5v7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply