Nderlysaj

Posted by

Nderlysaj to malutka wioska za Teth w albańskich Górach Przeklętych. Możemy tu podziwiać kanion na rzece Lumi i Zi (Kaprreja). Wartki potok wypłukał tu wapienne skały tworząc wiele kaskad, wodospadów i kotłów i niewielkich jaskiń. Poniżej tego wszystkiego rzeka rozlewa się, tworząc dosyć spore oczko wodne idealne do kąpieli, o ile ktoś lubi lodowatą wodę.

Wokół znajdziemy dwa letnie bary, gdzie można wypić zimne piwko i posilić się regionalnymi potrawami. Polecam ryby, domowy chleb i sery. Jeden z barów umiejscowiony jest przy oczku wodnym i dojdziemy do niego drewnianą kładką przez rzekę, drugi znajduje się powyżej kaskad, przy szlaku turystycznym do Niebieskiego Oka.

Koło ruin starej szkoły jest też świetne miejsce na biwak, które już prezentowałem: https://grupabiwakowa.pl/nderlysaj/ Jedyną wadą tego miejsca jest to, że dojedziemy tu tylko pojazdem 4X4 lub innym wyżej zawieszonym pojazdem.

GPS: 42.35567, 19.7659

Zobacz na pełnej mapie Nderlysaj

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply