Niedźwiedzie Gniazdo (Bear’s Nest)

Posted by

Miejsce, z którego można dojść do tej skalnej formacji, nazywa się Karhunpesäkivi i znajduje się pomiędzy Ivalo i Inari. Jest to miejsce odpoczynku dla turystów – ze sklepikiem, kawiarnią, ławkami. W sklepiku można nabyć lapońskie rękodzieła i pamiątki.

Opodal sklepiku jest ruchoma figura niedźwiedzia i plansze postaci w strojach lapońskich do robienia zdjęć.

Przy sklepie zaczyna się 300-metrowa drewniana kładka przez las (składająca się głównie ze schodów), która prowadzi do Niedźwiedziego Gniazda. Jest to tafone, do którego można „wejść” – bo tak właściwie trzeba się wczołgać. Przy wejściu jest napis zachęcający do spenetrowania jaskini. W środku jest wystarczająco miejsca, aby się wyprostować. Podobno to jest jedyne znane tafone na świecie z epoki lodowcowej, które zmieniło swoje położenie (nie znajduje się w miejscu, w którym powstało).

Po wyjściu z jaskini można pokusić się o dalsze pójście schodami w górę – do platformy widokowej. Piękne widoki na las, jezioro.

GPS: 68.81658, 27.31497

Nawiguj: https://goo.gl/maps/FkjcerTv7ajUpEjRA

Dodała: Beata Kamieniarz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply