Niemcza

Posted by

Niemcza to jedno z najstarszych miast w Polsce i na Dolnym Śląsku i chociaż jej historia sięga 990 roku, to często to malownicze miasteczko pomijane jest przez turystów. Może dlatego, że droga nr 8 z Wrocławia w kierunku Kotliny Kłodzkiej mija je szerokim łukiem i nikt tam przypadkowo nie zajeżdża. Niemcza jest malowniczo położona leży nad rzeką Ślężą i na obszarze Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich.

Jak na tak niewielkie miasto, Niemcza oferuje całkiem sporo zabytków do zobaczenia. Najważniejsze z nich to: zamek, gotycko–renesansowy z końca XVI-XIX w., ratusz neoromański z lat 1853-62, kościół ewangelicki pw. św. Jerzego, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z 1865 roku i kościół pw. św. Wojciecha z 1612 roku.

Oczywiście rynek i boczne uliczki zdobią stare kamieniczki z XVI w., po wiek XIX. Całe zabytkowe centrum miasta otaczają dosyć dobrze zachowane mury obronne, z XV w., oraz bramę główną z basztą. U stup tutejszego zamku rozlewa się niewielkie jezioro otoczone parkiem, gdzie po spacerze możemy znaleźć chwilę wytchnienia.

GPS: 50.71712, 16.83508

Nawiguj: https://goo.gl/maps/aW7g1chihRjdacNA6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply