Okolice Dęblina, nad Wisłą

Posted by

Kiedyś padła tu propozycja by opisać miejsca gdzie można się zatrzymać w swojej okolicy. Więc jedno z takich miejsc. Położone nad Wisłą tuż pod Dęblinem. Wjedzie każdy, bo droga prowadzi do ostrogi gdzie kiedyś chyba kursował prom. Podobne miejsce jest zresztą po drugiej stronie. Nie byłem tam nigdy ale widziałem przez Wisłę samochody. Jak ktoś chce to po sprawdzeniu można zjechać na polne drogi u ukryć się nieco. Pamiętajcie, że to jest rzeka i po jakimś przyborze wody drogi mogą być mocno rozmięknięte. Przyjeżdżają tu często wędkarze.

W pobliżu jest sporo miejsc do oglądania. Z jednej strony Szkoła Orląt i muzeum Lotnictwa w Dęblinie. Muzeum prawie nieznane a warte uwagi. Spora ekspozycja plenerowa i w budynku. Z drugiej strony w Gołębiu manierystyczny kościół i tzw. Domek Loretański – oba z XVII wieku; oraz muzeum nietypowych rowerów.
Dalej w Puławach Pałac Czartoryskich z pięknym parkiem. Kawałek dalej (kilkanaście kilometrów bodaj) Kazimierz Dolny.

W drugą stronę Maciejowice z Muzeum Kościuszki i polem słynnej bitwy – to w miejscowości Podzamcze kilka kilometrów na północ. W samym Podzamczu jest też pałacyk Zamojskich i Izba Przyrodniczo Leśna w budynku leśnictwa.
W samych Maciejowicach, jakby ktoś zgłodniał polecam Bistro Rukola na stacji benzynowej. Miejsce wygląda bardzo skromnie ale karmią przednie. Tak dobrej pizzy chyba nigdzie nie jadłem. A deską polędwiczek z kurczaka najadamy się do syta trzyosobową rodziną.

GPS: 51.53378, 21.83892

Dodał: Robert Dejtrowski

Zobacz na pełnej mapie Okolice Dęblina, nad Wisłą

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply