Okolice Rogalina

Współrzędne GPS:
52.201791, 16.997922
Nazwa miejsca:
Trzykolne Młyny
Kraj:
Polska
Województwo / Region:
Wielkopolskie
Opis:
Miejscówka czy raczej miejscówki nad Wartą w okolicy Rogalina. Jedna z niewielu w pobliżu. Bliżej samego Rogalina wszędzie są zakazy wjazdu. Można jeszcze ewentualnie przenocować na parkingu pod samym pałacem. Jest spory, odgrodzony pasem drzew od szosy.
Rodzaj nawierzchni miejsca:
Gruntowe
Ilość miejsca:
Powyżej 10
Koszt postoju:
darmowy
Inne zalety miejsca:
Cisza i spokój. Poszczególne polanki dla samochodów są na tyle daleko, że nie stoi się zderzak w zderzak. W pobliżu pałac Raczyńskich w Rogalinie z Parkiem i najsłynniejszymi chyba dębami w Polsce. Kawałek dalej muzeum Arkadego Fiedlera. Po drugiej stronie rezerwat Krajkowo ze starymi dębami leżącymi w starorzeczach Warty. Jak ktoś ma ponton to wystarczy przepłynąć rzekę. Dookoła niestety ze 30 km.
Zakazy i niedogodności:
Czasem sporo ludzi
Jakość zasięgu GSM:
Internet działał (Orange)
Dodał:
Zwłaszcza w weekendy potrafi być tam sporo ludzi i znalezienie miejsca może być problemem. Trzeba być mniej wybrednym albo jechać polną drogą dalej. Byłem tam w 2017 i 2018 roku po około tygodnia za każdym razem. Miejscami (ale nie wszędzie) da się zejść do wody i popływać. Choć rzeka w tym miejscu jest dość płytka. Współrzędne GPS pokazują miejsce gdzie należy zjechać z szosy. Potem natrafiamy na tablicę z zapisem SWOJE ŚMIECI ZABIERZ ZE SOBĄ, JESZCZE TU WRÓCISZ i jedziemy dalej. po około 100 metrach można się rozglądać za miejscem dla nas. Polna droga ciągnie się około kilometra i co jakiś czas są fajne miejscówki.
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

2 komentarze

  1. Doskonała miejscówka. Byliśmy w weekend, sporo ludzi, ale i tak jeszcze mnóstwo miejsca dostępnego. O dziwo ludzie chyba czytają tabliczki o zabieraniu śmieci i stosują się do nich, bo śmieci prawie nie było. Bardzo polecam i dziękuję za upublicznienie na grupie.

Leave a Reply