Okrągła wieś Charlottenburg

Posted by

Bardzo nietypową wieś znajdziemy w rumuńskim Banacie. Wieś Charlottenburg, występująca też pod nazwą Şarlota ma nietypowy układ i kształt. Jest okrągła, w centrum wioski droga tworzy ogromne rondo o średnicy 210 metrów, do którego prostopadle wybudowano domy. Wieś znajduje się około 50 km na północny wschód od miasta Timisoara i powstała ponad 200 lat temu. Została założona w 1771 roku przez niemieckich osadników, w czasie jak Banat był częścią Imperium Habsburgów. Przeniesiono tu wtedy 32 rodziny pochodzące z prowincji Trydentu. W 1876 roku mieszkańcy w centrum wsi wznieśli kościół, a w 1896 zbudowano szkołę i oddalony o dwa km dworzec kolejowy. Cała miejscowość została uznana przez Ministerstwo Kultury za pomnik historyczny i umieszczono ją na liście zabytków.

GPS: 45.97853, 21.51932

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PbdMqNJHe1r

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply