Opactwo Benedyktynów w Pannonhalama

Posted by

Opactwo Benedyktynów w Pannonhalama na Węgrzech, to jeden z zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce związane z początkami chrześcijaństwa na Węgrzech i kultem św Marcina z Tours. Konsekracja pierwszego kościoła miała miejsce w 1002 roku, w obecności Króla Stefana syna legendarnego Gejzy. To, co obecnie możemy oglądać, to mieszanina różnych stylów z dominantą rekonstrukcji i budowli z połowy 19 wieku. Tym nie mniej zachowane są fragmenty murów obronnych z 12 wieku, krużganki z 15 wieku i najcenniejsza kaplica pod prezbiterium z 13 wieku. Dziś klasztor jest elitarną szkołą męską i miejscem stałego przygotowania benedyktynów do życia duchowego. Obok arboretum, parking darmowy, gdzie można na noc przycupnąć kamperem, parking z toaletą i restauracją. Wejście do klasztoru płatne 2500 forintów. Piękne miejsce warte odwiedzenia.

GPS: 47.552370 17.760172

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RP3P9mnMm9FoF5Hd7

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply