Opuszczona stacja kolejowa Canfranc

Posted by

Hiszpania, Aragonia. Opuszczona stacja kolejowa Canfranc niedaleko granicy hiszpańsko – francuskiej, przy drodze N-330 a. Międzynarodowy dworzec, otwarty w 1928 roku, jeden z największych w Europie (budynek ma długość ok 240 m). Zamknięty w 1970 roku, z powodu zawalenia się mostu po francuskiej stronie – Francuzi go nie odbudowali, więc istnienie tego połączenia (Pau – Canfranc) jak i dworca straciło sens. Sam budynek jest zamknięty do zwiedzania (przynajmniej tak było w 2017, gdy tam dotarliśmy), ale można zwiedzać wszystko dookoła. Wielkość całego kompleksu i otoczenie robią duże wrażenie.

GPS: 42.751529, -0.513910

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9s2yFNkPCEeV3jmw7

Dodała: Paula Tschy

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply