Pădurea Reghiu – Scruntaru

Posted by

Obszar chroniony Reghiu Scruntaru położony jest w Rumunii, w miejscowości Reghiu w zakolu rzeki Milcovului, która jest prawym dopływem rzeki Putna. Jest to wschodnia część krzywizny Karpat i Gór Vrancei. Geologiczno florystyczny rezerwat ma powierzchnię 95,7 ha i zbudowany jest z wapienia ,
margli, gliny , piaskowca, z których erozja wyrzeźbiła piękne wychodnie skalne, a rzeka stworzyła piękne przełomy. Tutejsze łąki kryją ciekawe rośliny typowe dla basenu Morza Śródziemnego, Morza Czarnego, Środkowoeuropejska i Eurazji, a wzgórza pokrywają bukowe lasy. Warto pamiętać o tym miejscu wybierając się do słynnego rezerwatu płonącej ziemi Focul Viu – https://grupabiwakowa.pl/focul-viu-de-la-andreiasu-de-jos, który znajduje się w sąsiedztwie naszego rezerwatu Reghiu – Scruntaru.

GPS: 45.79295, 26.86489

Nawiguj: https://goo.gl/maps/afGtKUinciF2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply