Pałac Gębczyce

Posted by

Gębczyce, to wieś w powiecie strzelińskim w województwie dolnośląskim. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1316 r., natomiast tutejszy pałac pochodzi z XVIII w. Pałac pierwotnie wybudowany w stylu renesansowym był letnią rezydencją cystersów z Henrykowa. Z tego okresu przy drzwiach wejściowych zachowały się dwie figury herbowe. Obecny wygląd pałacu to efekt przebudowy w XIX w. Przed pałacem zachowały się ruiny folwarku wzniesionego z kamieni i cegły na przełomie XIX i XX wieku. Od zachodu do pałacu przylega dziewiętnastowieczny park krajobrazowy. Obecnie w pałacu znajdują się mieszkania i budynek nie jest w najlepszej kondycji. Nie jest ogrodzony i na teren folwarku i parku można swobodnie wejść.

GPS: 50.72412, 17.05093

Nawiguj: https://goo.gl/maps/rRGbaC8MJKm

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply