Pałac Grodziszcze

Posted by

Pałac w Grodziszczu na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Sowich, został wybudowany prawdopodobnie w połowie XVII wieku. Początkowo był dworem, a na pałac został przebudowany dopiero w 2 połowie XIX wieku. Była to budowla w kształcie podkowy, dwukondygnacyjna, z dachem mansardowym. Po 1945 roku pałac i sąsiednie zabudowania folwarczne przejęło Państwowe Gospodarstwo Rolne, które doprowadziło zespół pałacowo parkowy do ruiny. Obok pałacu już trudno doszukać się 7,5 ha parku, który całkowicie zarósł. Zarośnięte i trudno dostępne są też ruiny pałacu, z którego tarasów rozpościerał się kiedyś piękny widok na Góry Sowie.

GPS: 50.62714, 16.65505

Nawiguj: https://goo.gl/maps/jaqAzKcdvWZvgt3A6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply