Pałac i Park Krajobrazowy w Bukowcu

Posted by

Położony na Dolnym Śląsku, w Rudawach Janowickich Bukowiec, to niewielka miejscowość, która szczyci się wieloma zabytkami. Historia Bukowca sięga 1305 roku, bo właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze pisemne wzmianki o tej wiosce. Najwięcej zabytków znajdziemy w tutejszym parku. Oprócz nich czekają na nas piękne widoki na Rudawy, Karkonosze i Góry Kaczawskie, a liczne stawy dadzą nam w upalne dni odrobinę ochłody. Najciekawszym zabytkiem jaki tu znajdziemy jest pałac w Bukowcu, pochodzi on z drugiej połowy XVI w., ale został przebudowany w latach 1790-1800 na styl klasycystyczny. W rozległym parku uwagę zwraca pawilon herbaciarni z 1804 r., był on zarazem biblioteką hrabiny Fryderyki von Reden, wybudowany w formie świątyni doryckiej, dla uczczenia drugiej rocznicy ślubu von Redenów. Sztuczna ruina mauzoleum rodu von Redenów, tzw. Opactwo jest miejscem złożenia zwłok Fryderyka i Fryderyki von Reden. Oprócz tego warto zobaczyć: amfiteatr w formie sztucznej ruiny i dom ogrodnika z 1797. Na wzgórzu górującym nad parkiem, panoramę możemy podziwiać z wieży widokowej zwanej też Zamkiem Kesselburg położonej na wysokości 480 m n.p.m. W Bukowcu na uwagę zasługują też inne zbudowania: gotycki kościół pw. św. Marcina z XVI w., zbór ewangelicki, obecnie kościół rzymsko-katolicki parafialny pw. św. Św. Jana Chrzciciela, z połowy XVIII w., oraz budynek browaru.

GPS:

  • 50.82463, 15.81421

Nawiguj: https://goo.gl/maps/V99m8aUpXNC2

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply