Pałac Nasavrky

Posted by

Pałac Nasavrky położony jest w Czechach, w Górach Żelaznych w miejscowości Nasavrky. Ta renesansowa budowla, której elewacje pokrywa sgrafitto powstała około 1600 roku za sprawą Vaclava Zaruba z Hustířan. Pałac powstał w miejscu starszej warowni datowanej na przełom X i XI wieku. Ze starej budowli, która służyła jako wartownia dla celników przy szlaku handlowym zachowała się tylko część murów, do której dostęp poprowadzono korytarzem pod zamkiem. Pałac przez wieki spełniał różne funkcje był nawet przez jakiś czas więzieniem. Ostatnią poważniejszą przebudowę przeszedł w 1840 roku, została wtedy zredukowana jego wysokość. Po nacjonalizacji w okresie rządów komunistycznych budowla pełniła różne funkcje, od magazynów po mieszkania dla mieszkańców Nasavrky , dopiero po przejęciu w 1987 r. pałacu przez Administrację Regionalną Obszaru Chronionego Krajobrazu Żelazne Góry, obiekt zaczął być restaurowany i udostępniony został dla zwiedzających. Główną stałą ekspozycją jest tu wystawa „Śladami Celtów”, która przedstawia historię Celtów w Czechach oraz w Europie. W zamku mieści się też dobrze zaopatrzone Centrum Informacji Turystycznej. Pałac można zwiedzać przez cały rok, lecz w okresie zimowym tylko w dni pracujące oprócz poniedziałków. Wstęp jest odpłatny i kosztuje 50 CZK, dla młodzieży i rodzin przewidziano bilety ulgowe.

GPS: 49.84504, 15.8031

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9WuoMicpwat

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply