Pałac Pągów

Posted by

W województwie opolskim, na północ od Namysłowa, w wiosce Pągów znajdziemy zespół pałacowo-parkowy, z XIX w. Tutejszy pałac zbudowano na zlecenie Augusta Belocha, który był ówczesnym właścicielem Pągowa, miało to miejsce w latach 1875-1876. Jednak obecny kształt budowli, to wynik przebudowy z lat 1918-19. Po wojnie cały majątek znacjonalizowano i zamieniono na Państwowe Gospodarstwo Rolne, a w pałacu urządzono biura. Po prywatyzacji dawny PGR należy do lokalnej firmy rolniczej. Na teren zakładu można wejść i zobaczyć z zewnątrz pałac, oraz dawne zabudowania folwarczne, nie zobaczymy jednak wnętrz pałacu, które i tak pewnie nie zachowały żadnego dawnego wystroju. Pałac został wzniesiony na planie prostokąta, posiada dwa pietra i czterospadowy dach. Fasadę zdobi balkonowy portyk wsparty na kolumnach. W pobliżu pałacu zachował się trochę zaniedbany 4 ha park.

GPS: 51.14895, 17.64499

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XfNjjBkpAb72

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply