Pałac Stasin

Posted by

Stasin, to dawna osada folwarczna, a obecnie część miejscowości Niemcza. Właścielami majątku w Stasinie w XVIII w., była rodzina von Prittwitz, a pierwszej połowie XX w., rodzina von Beust. Natomiast barokowy pałac wybudowano prawdopodobnie w połowie XVII w. Potem na przestrzeni lat był kilkukrotnie przebudowywany. Po II wojnie światowej pałac i folwark znacjonalizowano i pomieszczenia pałacowe przekształcono na mieszkania. Pełni tę funkcję do dziś, możemy go podziwiać tylko z zewnątrz, dostęp jest swobodny. Całkiem nieźle zachowały się też zabudowania folwarku.

GPS: 50.71775, 16.84553

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LHM3JFrSqcfEH2Dr8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply