Pałac w Bogusławicach

Posted by

Na Dolnym Śląsku w powiecie oleśnickim, w Bogusławicach zachował się dawny pałac z pierwszej połowy XIX w. Budynek w stylu neorenesansowym, przebudowywany zatracił pierwotne cechy stylowe. Ostatnim prywatnym właścicielem majątku w Bogusławicach był Fritz Oliven. W czasie II wojny światowej pałac był kwaterą żołnierzy Luftwaffe. Po drugiej wojnie światowej pałac i folwark został znacjonalizowany i zamieniony w wielorodzinny budynek mieszkalny. Obecnie nadal pełni funkcje mieszkalne i jest w dobrej kondycji, dostęp do zabytku jest tylko z zewnątrz. Do dworu przylega niewielki park krajobrazowy zamieniony w miejsce wypoczynku i plac zabaw dla dzieci. W pobliżu pałacu znajdują się resztki zrujnowanych budynków gospodarczych dawnego folwarku.

GPS: 51.20534, 17.45802

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4zpzXmHsWzwrhQUR9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply