Pałac w Chichach

Posted by

W Dolinie Bobru, na wschód od Żagania, w województwie lubuskim, leży wieś Chichy. Na uwagę zasługuje tu zbudowany w 1718 roku pałac, który położony jest malowniczo nad potokiem Brzeźniczanka. Powstał on ponoć w miejscu dawnej wieży rycerskiej, a otaczająca go fosa nadawała mu warowny wygląd. Pierwotnie prawdopodobnie był budowlą barokową, a neoklasycystyczny styl zyskał podczas przebudowy w 1840 roku. Po II wojnie światowej został znacjonalizowany i pełnił funkcję kulturalne i mieszkalne. W 2002 roku pałac przeszedł w ręce prywatne, zakupiła go śpiewaczka operowa z Warszawy. Dziś jest siedzibą Lubuskiej Akademii Sztuki „Chichy Art”.

GPS: 51.5969, 15.47623

Nawiguj: https://goo.gl/maps/QiP79Sbv4bBUwE3Z6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply