Pałac w Jankowicach

Posted by

Pałac w Jankowicach, w gminie Tarnowo Podgórne zbudowany został na przełomie XVIII i XIX wieku. Pałac zbudowany w stylu klasycyzmu romantycznego stanowi idealne miejsce na romantyczny spacer lub wycieczkę. Niestety zagospodarowanie pałacu w Jankowicach od lat stanowiło wyzwanie dla gminy Tarnowo Podgórne przez co ostatnie lata budynek niszczał czekając na lepsze czasy.

Na początku 2016 roku rozpoczął się remont który trwał 2 lata aż do 13 maja. Inwestycja pochłonęła 20 milionów złotych. Odrestaurowany Pałac otacza 18-hektarowy park z aleją kasztanową od której odchodzi część malowniczego parku o charakterze leśnym z klimatycznym stawem.

W pałacowych wnętrzach działa teraz między innymi: Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, Tarnowskie Centrum Senioralne, Uniwersytet Trzeciego Wieku, ale w weekend każdy może tu wejść i poczuć klimat miejsca. Cyklicznie w Jankowicach odbywają się otwarte koncerty muzyczne i ciekawe warsztaty dla seniorów. Na miejscu znajduje się również moc atrakcji dla dzieci: leśny plac zabaw czy park linowy.

W 2017 roku obiekt zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja roku”.

Na stronie internetowej palacjankowice.pl można zwiedzić kompleks z audioprzewodnikiem a także dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach kulturalnych.

Obiekt zamykany późnym wieczorem od strony pałacu zatem może być urtudniony wjazd. Całość jest ogrodzona i monitorowana.

GPS: 52.440002, 16.616889

Nawiguj: https://goo.gl/maps/yfE7SYBnB2wiGHZq8

Dodał: Tomasz Fischer

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply