Pałac w Milikowicach

Posted by

Pałac w Milikowicach, a właściwie jego ruiny znajdziemy w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Jaworzyna Śląska. Zbudowano go prawdopodobnie w w latach 30. XIX stulecia w stylu neogotyckim. Swoje pierwotnie cechy utracił w drugiej połowie XIX wieku, kiedy został gruntownie przebudowany. Otaczał go 16 hektarowy romantyczny park z licznymi alejami, ciekami wodnymi i pomnikowym drzewostanem. Dziś pałac jest w ruinie, i tak naprawdę zachowały się już tylko jego ściany, podobnie jak park, który jest obecnie zakrzaczony i ciężko już dopatrzeć się jego pierwotnego układu. Dostęp do pałacu jest swobodny, ale trzeba się przedrzeć najpierw przez gęste krzaki. Należy uważać, bo budowla grozi w każdej chwili zawaleniem.

GPS: 50.87548, 16.41606

Nawiguj: https://goo.gl/maps/FZ5ptoEwETAg7tMp9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply