Pałac w Stachowie

Posted by

Stachów to wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie strzelińskim i gminie Kondratowice. Około 1750 roku wzniesiono tu pałac w stylu późnobarokowym. W tym czasie majątek w Stachowie należał do rodziny von Seidlitz. Około 1910 roku rezydencję rozbudowano o trzyosiowe skrzydło. Przy pałacu utworzono też park oraz folwark. Ostatnim prywatnym właścicielem pałacu był Hermann von Stegmann und Stein, do którego majątek należał aż do zakończenia II wojny światowej. Potem posiadłość znacjonalizowano i przekazano Państwowemu Gospodarstwu Rolnemu. Kombinat pałac przeznaczył na wielorodzinny budynek mieszkalny, który ową funkcję pełni do dziś pomimo, że PGR już nie istnieje. Z tego względu nie możemy zajrzeć do wnętrz i pozostaje nam tylko możliwość zobaczenia budowli z zewnątrz.

GPS: 50.72518, 16.97094

Nawiguj: https://goo.gl/maps/XskxQSpCKDeUV79j8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply