Pałac w Stroni

Posted by

Stronia to wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim. Zachował się tu piękny i ciekawy kościół z około 1300 roku i zespół pałacowy z 1870 roku. W tych czasach wieś należała do rodziny von Randow i Martin Bolle, a ostatnim właścicielem pałacu przed II wojną światową był Paul Wegener. Warto dodać, że budynek na początku XX w był przebudowany. Po II wojnie światowej, jak większość pałaców w Polsce został znacjonalizowany i zamieniony w budynek mieszkalny dla kilku rodzin. Taki stan zachował się do dziś, więc zabytek możemy tylko zobaczyć z zewnątrz.

GPS: 51.19838, 17.54472

Nawiguj: https://goo.gl/maps/hdrTMA9Qarp

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply