Pałac w Wąwolnicy

Posted by

Na pogórzu Strzelińskim w województwie dolnośląskim, we wsi Wąwolnica zachował się neorenesansowy pałac z XIX wieku. Został on wybudowany dla rodziny Kaerber i był w jej posiadaniu do II wojny światowej. Wokół pałacu powstał też folwark i park założony w 2 poł. XIX w., dziś zaniedbany i zakrzaczony. Po II wojnie światowej pałac znacjonalizowano i przekształcono w wielorodzinny budynek mieszkalny. Pomimo tego, że w 1985 roku budynek przeszedł remont, to nie jest w najlepszej kondycji, jeszcze gorzej wyglądają zabudowania folwarczne. Budowla do zobaczenia tylko z zewnątrz, działa tu obecnie skup i sprzedaż żywca.

GPS: 50.72827, 17.01813

Nawiguj: https://goo.gl/maps/W1CKULy74ygHcHkH7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply